Wydruki wielkoformatowe

Jedną ze specjalności naszej firmy ze Świdnika ( niedaleko Lublina) są wydruki wielkoformatowe, które powstają w oparciu o innowacyjne maszyny i technologie.

Druk UV

Druk UV jest obecnie najnowocześniejszym i najskuteczniejszym sposobem wykonywania cyfrowych wydruków wielkoformatowych na materiałach płaskich. Atramenty są nanoszone bezpośrednio na powierzchnie elastyczne i sztywne, a ich utwardzenie następuje dzięki działaniu lamp UV. Drukujemy w bardzo wysokiej rozdzielczości druku ( 1440 dpi) dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić Państwu fotograficzną jakość obrazu. W technologii UV wykorzystujemy również biały kolor. Sprawdza się on zarówno jako osobny kolor, a także jako poddruk, który wzmacnia intensywność innych kolorów.

Druk UV wykonujemy na: materiałach plandekowych, płytach z tworzyw sztucznych, materiałach do podświetleń, szkle, frontach meblowych i innych powierzchniach płaskich do 8 cm grubości.

Maksymalna szer. druku pojedynczego modułu: 3,30 x 2,00 mb.

Twardy solwentowy

Jedną z pierwszych metod wielkoformatowego druku solwentowego jest tzw. twardy solwent. Jest to opcja najtrwalszego połączenia grafiki z podkładem. Charakteryzuje się większą kroplą nakładania atramentu i posiada wysokie stężenie rozpuszczalnika – cykloheksanolu. Czynniki te sprawiają, że tusze są bardzo trwałe i odporne na warunki zewnętrzne takie jak: wilgoć, promienie słoneczne i uszkodzenia mechaniczne. Jednak z uwagi na ich toksyczność, technologię twardego solwentu stosuje się na materiałach, które są użytkowane na zewnątrz tj.: plandeki, banery, siatki elewacyjne i billboardy.

Maksymalna szer. druku 3,20m w dowolnej długości

Eko solwent

Eco solwent zwany również drukiem precyzyjnym jest zdecydowanie dokładniejszy od odmiany twardej. Technika małej kropli natryskiwanej przez głowicę farby pozwala na drukowanie w bardzo wysokiej rozdzielczości 720-1440dpi , co przekłada się na doskonałą jakość prac i wzorcowe nasycenie kolorów. Technologia eco solwentu znajduje swoje zastosowanie w realizacjach oglądanych z bliska. Są to głównie systemy wystawiennicze typu: roll-upy, plakaty, tapety ścienne, obrazy na płótnie naklejki i inne.

Laminowanie

Wszystkie wydruki można poddać laminowaniu, poprzez nałożenie zabezpieczającej warstwy ochronnej. Proces ten ma na celu wzmocnienie powłoki wydruku przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych takich jak: promienie słoneczne, deszcz, grad a także przed uszkodzeniami mechanicznymi. W naszych pracach wykorzystujemy laminaty foliowe błyszczące i matowe z filtrami UV. Folie i papier laminujemy na gorąco i na zimno do szer. 1,60 mb. Plandeki samochodowe oraz banery zabezpieczamy przy użyciu płynnego laminatora wielkoforatowego do 3,20 mb.
Przy zastosowaniu folii samoprzylepnej świadczymy również usługę cięcia po obrysie.
Do wycinania naklejek wykorzystujemy ploter Summa o roboczej szer. cięcia 1,40 mb.